13 лютого 2020, 15:55

ВРП підтримала ініціативу ведення трудових книжок в е-формі

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя надала консультативний висновок до проектів законів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (реєстр. №2686 і №2687), внесених на розгляд ВРУ у порядку законодавчої ініціативи КМУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект №2525 створює нерівні умови доступу до посади судді, - ВРП".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Так, законопроектом №2686 запропоновано внести зміни до Кодексу законів про працю України, Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та деяких інших законодавчих актів щодо запровадження ведення трудових книжок в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Водночас передбачено врегулювання механізму накопичення, обробки та використання такої інформації, зокрема для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій та інших цілей, встановлених законодавством, для доступу до цієї інформації особи, якої вона стосується, а також за її згодою – третіх осіб. Зокрема, запропоновано внести зміни до ст. 8 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та виключити з переліку документів, які подаються кандидатом на посаду члена ВРП для участі у процедурі обрання (призначення) членів ВРП, копію трудової книжки.

У свою чергу законопроектом №2687 передбачено внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" шляхом виключення словосполучення "трудова книжка" з переліків документів, які подаються кандидатами на посаду судді та кандидатами на посаду члена ВККС.

У ВРП пропонують у законопроектах №2686 (в частині внесення змін до Закону України "Про Вищу раду правосуддя") та №2687 застосувати перехідний період - із метою підтвердження відомостей щодо трудової діяльності кандидатами на посаду члена ВРП, судді та члена ВККС до завершення включення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про трудову діяльність.

У результаті ВРП в межах компетенції підтримала законопроекти №2686 та №2687 за умови врахування наданих пропозицій.

Рішення Вищої ради правосуддя від 11 лютого 2020 р. №383/0/15-20 "Про надання консультативного висновку до законопроектів №2686, №2687"

Нагадаємо, ВРП підтримує намір уніфікувати норми КПК щодо діяльності слідчих.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати