29 травня 2020, 18:01

Внесено зміни до деяких постанов КМУ у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно

Прес-служба Мін'юсту

У зв’язку із офіційним опублікуванням в газеті "Урядовий кур’єр" №101 від 29 травня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 399  "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні з’явиться електронний архів БТІ".

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Як зазначається, зміни, що передбачені постановою до нормативно-правових актів Уряду у сфері державної реєстрації нерухомості, передбачають низку новел, важливих для подальшого впровадження реформ в Україні.

Так, постановою вперше передбачається проведення державної реєстрації права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов’язань, відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно доповнюються інформацією, необхідною для здійснення зв’язку із заявником (абонентський номер мобільного телефону та/або адреса електронної пошти) та інформацією щодо реквізитів платежу про справляння адміністративного збору, а також відомостями про ціну (вартість) об’єкту нерухомого майна. Також передбачено, що рішення компетентного органу про переведення дачних та садових будинків у жилі без внесення відповідних змін до реєстру вважатиметься достатньою підставою для використання дачних і садових будинків як житла, у тому числі для реєстрації місця проживання, тощо.

Таким чином, реалізація положень постанови сприятиме удосконаленню механізмів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, оптимізації процесу кредитування, а також залучення інвестицій в економіку України.

Нагадаємо, проекти НПА можна буде погоджувати в електронній формі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати