Щоб отримати витяг з містобудівного кадастру, кияни ще нещодавно мали проходити тривалу процедуру, подаючи документи напряму через Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. Однак тепер витяг можна отримати у режимі онлайн.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Для спорудження у Києві будівель, вищих за 45 метрів, обов’язкове погодження Державіаслужби та Міноборони"
Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.
Він пояснив, для чого киянам взагалі може знадобитися отримання витягу з містобудівного кадастру.
«Нещодавно Департамент містобудування та архітектури КМДА запустив функцію отримання довідки (витягу) з сайту містобудівного кадастру в режимі онлайн. Цей документ використовується для багатьох цілей – підготовка документації з землеустрою, будівельних паспортів, чи щоб отримати інформацію про обмеження, які діють в межах певної території. Довідку (витяг) з містобудівного кадастру (далі - витяг) отримують навіть правоохоронні органи під час розгляду кримінальних справ», - написав Юрій Тацій.
Сьогодні заявники все ще можуть подати документи особисто через Департамент містобудування та архітектури КМДА, однак процес подачі заявки і отримання витягу потребує багато часу.
Юрій Тацій роз’яснив, що донедавна заявник мав пройти тривалу процедуру, щоб нарешті одержати цей документ. А саме:
1) Необхідно було завантажити заявку на отримання витягу із сайту або написати її у довільній формі. Після цього лише у спеціально призначені дні (вівторок і четвер) залишити заявку у Департаменті, вкинувши у спеціальну скриньку або віднісши до канцелярії.
2) Через 2 дні заявнику необхідно було зателефонувати до канцелярії Департаменту, щоб дізнатися номер зареєстрованої заяви.
3) Готовий витяг можна було отримати лише у паперовому форматі, попередньо звернувшись до Департаменту, щоб дізнатись про стан готовності документу.
4) При отриманні витягу при собі необхідно було мати документи, які посвідчують особу або довіреність з паспортом.
Після запуску функції подачі заявки онлайн киянам не потрібно навіть виходити з дому, щоб отримати готовий витяг.
«Зараз же заявнику взагалі не потрібно виходити з дому, щоб отримати витяг з кадастру. Достатньо лише мати ЕЦП або Bank ID, щоб заповнити та надіслати заявку із сайту містобудівного кадастру. Також на сайті знаходиться детальна інструкція, як отримати дану послугу, що допомагає заявнику зменшити час подання заявки», - зазначив Юрій Тацій.
Нагадаємо, витяг з містобудівного кадастру відтепер можна отримати онлайн.