27 червня 2019, 11:25

Вимоги про відшкодування вартості навчання за рахунок держзамовлення розглядаються за правилами ЦПК, - ВП ВС

Прес-служба Верховного Суду

Університет звернувся до суду із позовом про відшкодування майнової шкоди, завданої особою, що на підставі угоди навчалася в аспірантурі за рахунок державного замовлення та у зв’язку із невиконанням індивідуального плану роботи була відрахована.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У КСУ зазначили, чому ч. 5 ст. 176 КПК України обмежує право особи на свободу".

Про це йдеться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 29 травня 2019 р. у справі №755/7554/18 (провадження №14-135цс19), з якою можна ознайомитися за посиланням.

Вирішуючи питання юрисдикційної належності спору, ВП ВС вказала на те, що позов закладу вищої освіти (далі - ЗВО) про відшкодування вартості навчання за рахунок державного бюджету, якщо особа навчалася на умовах державного замовлення і була відрахована з числа аспірантів через невиконання індивідуального плану навчання, не є адміністративним, оскільки ЗВО не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак суб'єкта владних повноважень у спірних правовідносинах.

У ВП ВС зазначили, що цей спір не може бути вирішено в порядку адміністративного судочинства, оскільки адміністративний суд позбавлений правових (законодавчих) можливостей установлювати (визнавати) факт дотримання/порушення сторонами умов договору, а також застосовувати передбачені цим договором або законом наслідки в разі встановлення, зокрема й обставин порушення зобов’язання, якщо ці питання не пов’язані із дослідженням та встановленням правомірності дій, рішень чи бездіяльності органу владних повноважень чи службовця або посадової особи як сторони спору.

"Таким чином вимоги про відшкодування вартості навчання за підготовку аспіранта за рахунок державного замовлення за своїм змістом, а також суб’єктним складом є цивільними, стосуються приватноправових відносин і згідно із ч. 1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України підлягають розгляду у порядку цивільного судочинства", - вказали у ВП ВС.

Нагадаємо, ВС скасував рішення щодо тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати