Суд Польщі відмовив в розгляді апеляції через те, що подана для іншої сторони копія скарги не відповідала оригіналу. Європейський суд з прав людини констатував у зв’язку із цим порушення ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Таке рішення у справі "Парол проти Польщі" (№65379/13) ухвалив ЄСПЛ, зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".
Читайте також: "ЄСПЛ нагадав про існуючі ризики зловживання повноваженнями".
Так, Альберт Парол, який перебував у польській в’язниці, подав позов до регіонального суду проти чотирьох в’язниць, вимагаючи компенсацію за умови тримання під вартою, який було відхилено.
Ув’язнений подав апеляційну скаргу. Регіональний суд рекомендував йому виправити деякі процесуальні недоліки, зокрема, подати копію апеляції. Аби виконати рекомендації, пан Парол звернувся до суду з проханням надіслати йому копію його апеляції за його рахунок, але жодних дій у зв’язку із цим вжито не було.
Тоді скаржник подав написану вручну копію його апеляції разом з іншими необхідними документами. Апеляцію було визнано неприйнятною на підставі того, що копія скарги не відповідала оригіналу. Відхиляючи апеляцію, апеляційний суд зазначив, що скарги повинні бути подані в двох примірниках для того, щоб їх можливо було вручити відповідачеві.
Такий стан речей Альберт Парол оцінив як порушення його права на доступ до суду. Він звернувся до Європейського суду з прав людини, посилаючись на ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Відхилення його апеляції на рішення регіонального суду як неприйнятної пан Парол кваліфікував як надмірно обмежувальне застосування національними судам відповідних процесуальних положень.
Як зазначається, суд у Страсбурзі погодився з тим, що в даному випадку мав місце факт порушення Конвенції та присудив заявнику 3250 євро відшкодування моральної шкоди.
З текстом прес-релізу рішення у справі "Парол проти Польщі" (№65379/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися тут.