03 квітня 2020, 10:49

Відсутність коштів не може вважатися форс-мажором, - ТПП України

ТПП України

За наявності офіційного звернення заявника, який не може вчасно виконати свої зобов'язання через відповідні форс-мажорні обставини, в тому числі карантин, Торгово-промислова палата України продовжує видавати сертифікати, що засвідчують форс-мажор.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Форс-мажорні обставини у господарських договорах: роз'яснення для бізнесу та правників".

Про це повідомляє ТПП України.

При цьому використовується стандартна процедура, з якою можна ознайомитися на сайті ТПП України або отримати детальну консультацію у юристів Палати.

"Важливо розуміти, що лише наявність події форс-мажору автоматично не звільняє від відповідальності сторону, що посилається на неї. Стороні, яка посилається на форс-мажор, необхідно довести, що вона не могла уникнути наслідків події форс-мажору, на яку вона посилається", - зазначають у ТПП України.

Водночас, відповідно до законодавства України та міжнародної практики до форс-мажору, не відносяться: відсутність необхідних коштів або відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов’язань; недодержання своїх обов’язків контрагентом боржником. Тому, відповідаючи на стандартні запитання щодо неможливості виконання кредитних, лізингових, орендних зобов’язань та ін., пов’язаних із відсутністю коштів, це не буде вважатися форс-мажорними обставинами. 

У такому випадку ТПП України рекомендує, посилаючись на форс-мажорні обставини, звертатися до банків, Державної фіскальної служби та інших організацій, перед якими не можна виконувати фінансові операції в зв'язку з відсутністю коштів.

"Також звертаємо вашу увагу, що за практикою засвідчення форс-мажорних обставин сторона не може посилатися на форс-мажорні обставини, які існували на момент укладання договору та які можна було передбачити", - вказали у ТПП України.

Нагадаємо, зросла кількість звернень підприємств, які обґрунтовують свої проблеми форс-мажором.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати