Сьогодні життя змінюється просто на очах. Коронавірус, негативні новини з усієї планети й цілковита трансформація звичного способу життя. Багатьом компаніям довелося терміново переводити співробітників на віддалену роботу, а комусь – закрити офлайн-бізнес.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "МВФ та ВООЗ: карантинні обмеження знімати поки що зарано".
Про це зазначають у ПАБУ.
Як зазначається, левова частка аудиторських фірм змушена була перевести своїх співробітників на роботу вдома. Проекти виконуються в режимі віддаленого доступу, працівники спілкуються з клієнтами, керівництвом та колегами, використовуючи засоби сучасного зв’язку, за необхідності виїжджають на об’єкти.
І хоча завершення карантину поки не планується, наслідки такої організації роботи вже можна відчути.
Так, керівники аудиторських фірм зазначають, що витрати збільшилися. Наприклад, на оплату сервісів для віддаленої роботи, переведення співробітників в онлайн або трансфер до робочого місця, якщо це необхідно.
Багато аудиторських компаній починають розуміти, що є низка неефективних співробітників, які в офісі спеціалізувалися в основному на бесідах із колегами і перекурах. Отже, чиїсь функції доведеться перерозподілити в колективі, а з кимось після карантину попрощатися.
У ПАБУ зазначають, що менеджмент аудиторських фірм очікує, що віддалена робота може сподобатися працівникам, адже це – нова й комфортна реальність. Багато аудиторів переконаються, що можуть ефективно виконувати свої завдання дистанційно, і згодом проситимуть скоригувати графік.
Нагадаємо, у МСФЗ пояснили, як застосовувати IFRS 9 в умовах коронавірусу.