Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва (Kristalina Georgieva) на конференції Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що відбулася нещодавно в Женеві (Швейцарія), назвала поточну економічну кризу, викликану поширенням коронавірусу у світі, найгіршою за всю історію існування МВФ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як працювати з дому максимально ефективно".
Про це зазначають у ПАБУ.
За її словами, COVID-19 призвів до безпрецедентного фінансового колапсу, що став гіршим за кризу 2008 р., а глобальна економіка сьогодні фактично зупинилася.
Крісталіна Георгієва також зазначила, що коронавірусний колапс найбільше вплине на економіки, що розвиваються. Негативні економічні наслідки такі країни відчують досить швидко через брак фінансових ресурсів. Розвиненим країнам буде дещо простіше, оскільки вони мають достатні резерви "на чорний день". Ба більше, країни, що розвиваються, більш залежні від експорту, темпи якого на час кризи суттєво уповільняться.
При цьому загалом глобальній економіці швидко відновитися не вдасться. Як наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейсус (Tedros Adhanom Ghebreyesus), багато країн мають намір зняти карантинні обмеження та не допустити економічного краху. Проте зробити це зараз - означає запустити нові спалахи хвороби у світі, що матиме ще гірші економічні наслідки.
У свою чергу Крісталіна Георгієва вважає, що процес відновлення світової економіки буде довгим та потребуватиме від міжнародної спільноти екстрених заходів заради забезпечення стабільності в майбутньому.
Актуально: