Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності (далі - Рада з МСФЗ) надала роз’яснення, як обліковувати очікувані кредитні збитки за МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" в умовах створеної коронавірусною інфекцією невизначеності.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Що аудитори радять бізнесу в умовах епідемії коронавірусу".
Про це зазначають у ПАБУ.
Так, експерти Ради нагадали, що розділ 5.5 стандарту вимагає визнавати очікувані кредитні збитки, якщо за фінансовим інструментом фіксується суттєве збільшення кредитного ризику. Водночас МСФЗ 9 не обумовлює механіку визначення того, коли саме відбувається суттєве збільшення кредитного ризику й виникають незворотні втрати, які слід визнавати. У цьому розробники звітності покладаються на своє професійне судження, що ґрунтується на певних припущеннях.
Як зазначається, сьогодні ситуація змінилася. Коронавірус створив нові умови, у яких припущення можуть вже не працювати, тож Рада з МСФЗ закликала не застосовувати колишні підходи механічно, як у стабільній ситуації. Так, запроваджені владою кредитні канікули не означають, що за кредитами позичальників можна автоматично визнавати збитки. "Можливо, збитки є і насправді, але для їх визнання буде необхідно провести ретельну оцінку здатності позичальника продовжувати виплату за своїм кредитом упродовж очікуваного терміну його дії. Аналогічний підхід застосовується в разі оцінки суттєвості збільшення кредитного ризику. Лише після цього можна визнавати або не визнавати очікувані кредитні збитки", - зазначила Рада з МСФЗ. Крім цього, вона наголосила, що це стосується всіх фінансових інструментів.
Як і раніше, оцінки розробляються на основі всієї доступної інформації про минулі події, поточні умови, а також економічних прогнозів на майбутнє. За нинішніх обставин необхідно також враховувати не лише вплив COVID-19, а й заходи державної підтримки, якщо вони суттєві.
"Хоча поточні умови створюють багато нових невизначеностей, але якщо припинити застосовувати МСФЗ 9 механічно й обґрунтовувати оцінки кращими даними з усіх доступних, стандарт зможе, як і раніше, забезпечити користувачів звітності корисною інформацією", - переконані розробники МСФЗ.
Нагадаємо, Євросоюз планує розширити інвестиції у сталий розвиток.