03 грудня 2019, 11:06

Велика Палата ВС ухвалила рішення у справі про перерахунок пенсій прокурорів

Прес-служба Верховного Суду

У січні 2018 р. пенсіонер органів прокуратури звернувся до суду з позовом до прокуратури, у якому просив визнати неправомірними дії цього органу щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії та зобов’язати відповідача видати таку довідку відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 р. №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівникам прокуратури" станом на 1 вересня 2017 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Надмірно виплачена субсидія може бути стягнута в разі доведення недобросовісності у діях її отримувача, - КЦС ВС".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Так, рішенням від 16 квітня 2018 р., ухваленим за результатами розгляду зразкової справи, ВС у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в задоволенні позову відмовив, а Велика Палата ВС залишила це рішення без змін виходячи з таких міркувань.

"На час прийняття постанови №657, з якою позивач пов’язує виникнення у нього права на перерахунок пенсії, а також на час його звернення до органу прокуратури із заявою про видачу довідки про заробітну плату з метою її пред’явлення до органу ПФУ для перерахунку пенсії частини 13 та 18 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", які визначали право на перерахунок пенсії працівникам прокуратури, втратили чинність, а визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України. При цьому Уряд України відповідний нормативно-правовий акт не прийняв і умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначив.

На час звернення позивача із заявою про видачу довідки про заробітну плату положення нормативно-правових актів, якими затверджувалась форма такої довідки та визначався порядок її заповнення, втратили чинність, а іншого нормативного-правового акта, який би регламентував підстави, форму, зміст, механізм та суб’єкта видачі відповідної довідки, немає", - зазначили у ВП ВС.

У результаті Велика Палата ВС дійшла висновку, що за таких обставин, а також ураховуючи відсутність правових підстав для перерахунку пенсії позивача, у відповідача не було підстав для видачі позивачу відповідної довідки, у зв’язку із чим відмова в її видачі з одночасним роз’ясненням при цьому суті змін до пенсійного законодавства України не порушила прав та законних інтересів позивача.

Читайте також: "ВС сформулював позицію про час навчання до вислуги років стосовно стажу служби в поліції".

Із повним текстом постанови Великої Палати ВС від 23 жовтня 2019 р. у справі №825/506/18 (провадження №11-577заі18) можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати