02 грудня 2019, 13:48

ВС сформулював позицію про час навчання до вислуги років стосовно стажу служби в поліції

Прес-служба Верховного Суду

Час навчання у ВНЗ не зараховується до вислуги років при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Надмірно виплачена субсидія може бути стягнута в разі доведення недобросовісності у діях її отримувача, - КЦС ВС".

Такого висновку дійшла колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі ВС, переглянувши в касаційному порядку справу за позовом до Головного управління Нацполіції у зв’язку з незарахуванням часу навчання позивача у вищому навчальному закладі до стажу служби в поліції.

Так, позивач просив зобов'язати відповідача зарахувати до стажу служби в поліції час навчання у ВНЗ, який дає право для виплати відсоткової надбавки за вислугу років, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки.

Як зазначається, суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили позовні вимоги. З цими рішеннями не погодився ВС, вказавши на те, що суди попередніх інстанцій помилково застосували для вирішення спору положення п. 2 постанови КМУ від 17 липня 1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», оскільки вона прийнята на виконання Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" і встановлює порядок обчислення стажу (вислуги років) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, який проводиться саме для призначення пенсій.

Верховний Суд зазначив, що при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, слід застосовувати приписи ч. 2 ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію", у якій встановлено вичерпний перелік складових (посад, періодів служби) такого стажу служби в поліції і який, зокрема, не містить положень щодо часу навчання у ВНЗ.

Читайте також: "ЗНЗ незалежно від форми власності звільнені від сплати земельного податку".

З постановою Верховного Суду від 19 листопада 2019 р. у справі №520/903/19 (адміністративне провадження №К/9901/18945/19) можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати