11 квітня о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Дерменжи Андрія Вікторовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин 1, 2 ст. 23 Закону України "Про іпотеку" від 5 червня 2003 р. №898–IV (далі - Закон).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "КСУ розглянув справу щодо конституційності положень закону про іпотеку".
Про це повідомив відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Суть питання
Відповідно до частин 1, 2 ст. 23 Закону:
- "у разі переходу права власності (права господарського відання) на предмет іпотеки від іпотекодавця до іншої особи, у тому числі в порядку спадкування чи правонаступництва, іпотека є дійсною для набувача відповідного нерухомого майна, навіть у тому випадку, якщо до його відома не доведена інформація про обтяження майна іпотекою" (ч. 1);
- "особа, до якої перейшло право власності на предмет іпотеки, набуває статус іпотекодавця і має всі його права і несе всі його обов’язки за іпотечним договором у тому обсязі і на тих умовах, що існували до набуття ним права власності на предмет іпотеки" (ч. 2).
У конституційній скарзі заявник, зокрема, зазначає, що оспорювані положення Закону належить перевірити на відповідність положенням частин 1, 2, 4, 5 ст. 41 Конституції України.
Нагадаємо, ВП ВС визначила юрисдикцію справ щодо визнання протиправним акта про нещасний випадок на виробництві.