07 вересня 2021, 16:19

В Україні зміниться порядок розробки містобудівної документації

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Проєкт Порядку розроблення містобудівної документації на державному та регіональному рівні дозволить створювати такі документи більш відкрито і публічно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Впроваджено новий алгоритм черговості розгляду заявок в е-системі будівництва"

Деталі про новий проєкт розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

Він деталізував, чим оновлений документ буде відрізнятись від старого порядку:

  • Містобудівна документація фактично буде розроблятись у цифровому вигляді - у формі електронних документів, що містять набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об’єктів будівництва для формування баз даних містобудівного кадастру;
  • Замовник буде зобов’язаний забезпечувати оприлюднення містобудівної документації на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, офіційному вебсайті Мінрегіону та власному вебсайті (якщо такий існує). І все це - в єдиному форматі даних по всій країні;
  • Містобудівна документація вважатиметься чинною після затвердження та внесення відповідних даних до містобудівного кадастру. 

«Ці зміни будуть впроваджені перш за все для того, щоб зробити документацію більш структурованою та впорядкованою, зрозумілішою як для пересічного користувача, так і для спеціаліста», - зауважив Юрій Тацій.

Посадовець підкреслив, що розробка документації одразу «у цифрі» дозволить без втрати часу та людського ресурсу інтегрувати їх у електронний документообіг. 

«Це, в свою чергу, дасть змогу користувачеві, натиснувши всього декілька клавіш, отримати всю інформацію про місто – кількість зелених зон, парковок у районі, кількість місць у дитсадках та школах, нові будівельні об’єкти, які плануються тощо», - зазначив Юрій Тацій. 

За його словами завдяки оновленій постанові також створюється можливість аналізувати документ у форматі використання GIS-систем. Цей інструмент дозволить швидко вивчити великий обсяг інформації, отримавши дані про конкретні ділянку, територію, район. 

Проєкт наказу оприлюднений за посиланням та доступний для обговорення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати