23 грудня 2020, 17:48

В Україні ініціювали впровадження системи моніторингу кіберінцидентів

Прес-служба Мінцифри

За пропозиції Міністерства цифрової трансформації та Державної служби спеціального зв’язку й захисту інформації, сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка регулює створення умов для забезпечення функціонування системи кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифра запустила платформу з даними про українську IT-екосистему".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

"Ми зможемо оперативно виявляти та реагувати на кіберінциденти та кібератаки, проводити моніторинг стану мережевих подій, що дозволить попередити незаконне збирання, зберігання та обробку конфіденційної інформації про кожну людину без її згоди", - зазначив Михайло Федоров віцепрем’єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації.

Ухвалений нормативно-правовий акт передбачає впровадження підсистеми збору телеметрії інформаційно-телекомунікаційних систем (активних сенсорів).

"Система кіберзахисту збиратиме телеметричні дані з інформаційно-телекомунікаційних систем, в яких обробляються державні інформаційні ресурси, та виявлятиме вразливості в них. Це дозволить оперативно протидіяти кіберзагрозам", - голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Так, рішення, яке прийняв Уряд, передбачає:

- затвердження Порядку функціонування системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки;

- призначення відповідальним за роботу системи — Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку

Також Уряд затвердив Порядок проведення експериментального проєкту, яким запроваджує низку організаційно-технічних заходів з виявлення вразливостей і недоліків у програмному забезпеченні державних інформаційних ресурсів. Відтак буде запроваджено автоматизоване дистанційне сканування цих ресурсів, що дозволить оцінити стан їх захищеності й оперативно виявляти та усувати знайдені недоліки і вразливості.

Нагадаємо, у Мінцифрі розвіяли міфи про законопроєкт про віртуальні активи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати