24 квітня 2018, 10:00

В Англії юрисконсульти частково замінять суддів

Представники британської юстиції починають обережно впроваджувати зміни у цивільному судочинстві, які нададуть можливість юрисконсультам у певних питаннях заміняти суддів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У поправках, опублікованих як частина нових правил, що стосуються вимог про відпустку у випадку хвороби, зазначається, що з 7 травня новій категорії юрисконсультів може бути делеговано 22 повноваження, які раніше належали виключно суддям окружних судів.

Зміни були прийняті три роки тому, коли правила цивільного судочинства були оновлені відповідно до пілотного проекту, який дозволяв не залучати суддів до таких завдань, як, наприклад, виправлення деталей претензій.

Читайте також: "Практика роботи Верховного Суду США: interesting moments".

Якщо дивитися більш широко, то надання повноважень юрисконсультам є ще однією ознакою спроб законодавців передати більше традиційно суддівських функцій у руки «не суддів». Минулого тижня верховний суддя Лорд Барнетт Мольдонский довів до відома окружних суддів, що делегування «паперової роботи» дозволить зменшити їх завантаженість та заощадити державні кошти.

Міністерство юстиції Великобританії підтвердило, що надання юрисконсультам повноважень розглядати заяви про надання відпустки у випадку хвороби є першим прикладом використання пілотного проекту, хоча цього й не було зазначено минулого тижня, коли були оприлюднені поправки. Відповідно, юрисконсультами будуть кваліфіковані соліситори або баррістери, і сторони матимуть право вимагати перегляд окружним суддею будь-якого рішення, прийнятого таким юрисконсультом.

Рішення юрисконсульти прийматимуть без будь-яких слухань або повторних розглядів. Делеговані повноваження включатимуть, зокрема, право приймати постанову про виправлення процесуальних помилок, заяву про продовження строку подання позову, заперечення на позов або додаткові пояснення до позову та заяви про залучення або заміну сторони у провадженні.

Юрисконсульти також зможуть приймати рішення щодо клопотань про зупинення провадження, щодо зустрічних позовів на заперечення до позову або призначення заочного розгляду справи.

Коли було оголошено про запуск пілотного проекту, Служба судів та трибуналів (HM Courts & Tribunals Service) заявила, що запобіжні гарантії накладуть суворі обмеження щодо обсягу повноважень юрисконсультів. Також вони нададуть сторонам право вимагати перегляд окружним суддею протягом 14 днів будь-якого рішення, прийнятого юрисконсультом.

Раніше соліситори висловлювали своє занепокоєння з приводу підготовки юрисконсультів, а також того факту, що судові рішення можуть бути прийняті некваліфікованими людьми. Виступаючи перед Асоціацією окружних суддів, Лорд Бернетт заявив, що було б корисно мати «не суддів», у яких буде повноваження виконувати «…відносно прості, рутинні, судові функції». Також він додав: «Це правда, що даний законопроект має на меті заощадження коштів… але принципово важливим є те, що він дасть вам змогу мати додатковий час для вирішення більш важливої судової роботи».

За інформацією The Law Gazette.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати