08 квітня 2020, 17:23

Уряд пропонує підвищити штрафи за підпал сухостою

Прес-служба Мін'юсту

Уряд підтримав розроблений Мін'юстом проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд спростив реєстрацію суден".

Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська, зазначає прес-служба Мін'юсту.

"На сьогодні випалювання рослинності та її залишків залишається однією із найбільш актуальних екологічних проблем для довкілля та здоров’я людини.  Паління сухостіїв забруднює повітря, а розведені навмання багаття призводять до неконтрольованих масштабних пожеж і значних збитків. У зв’язку з цим ми ініціювали питання щодо розробки законопроєкту щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності", - пояснив Денис Малюська.

Міністр зазначив, що існуючі розміри штрафів, передбачені статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доводять свою неефективність, у зв’язку з чим назріла потреба їх перегляду. 

Як зазначається, проектом Закону пропонується внести зміни до статті 77-1 Кодексу та збільшити розмір санкцій за самовільне випалювання рослинності або її залишків, а саме: від 50 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 120 до 1 тис НМДГ. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачено накладення штрафу на громадян від 100 до 1 тис НМДГ і на посадових осіб - від 1 тис до 1500 НМДГ.

Крім того, законопроект надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, у тому числі, статтею 77-1 КУпАП. При цьому посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами  сільських, селищних, міських рад наділяються повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.

Нагадаємо, в Україні створено Раду з питань економічного розвитку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати