14 квітня 2025, 15:08

ВС запровадив новий формат дайджестів

Пресслужба Верховного Суду

​Верховний Суд започатковує новий формат щомісячних дайджестів судової практики Великої Палати Верховного Суду. Про це повідомили в Суді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КГС ВС: Строк дії договору про управління багатоквартирним будинком є його істотною умовою".

Опубліковано перший оновлений дайджест, який охоплює рішення Великої Палати ВС, внесені до ЄДРСР за січень – березень 2025 року. 

Відтепер опис кожної справи подано у зручній лаконічній формі: лише короткий виклад обставин справи та ключовий правовий висновок Великої Палати ВС. Для зручності в користуванні всі правові висновки систематизовані за категоріями справ, що значно полегшує пошук необхідної судової практики. 

Цього разу дайджест охоплює правові висновки ВП ВС у: 

  • спорах, що виникають із земельних правовідносин(визначення належного відповідача у справах щодо купівлі-продажу земель комунальної власності; моменту набрання чинності додатковими угодами до договору оренди землі, укладеними до 1 січня 2013 року; способу захисту порушеного права АТ «Укрзалізниця» у разі часткового накладання земельної ділянки іншої особи на смугу відведення залізниці); 
  • спорах, пов’язаних з відшкодуванням шкоди (щодо умов відшкодування шкоди, завданої складенням патрульним поліцейським протоколу про адміністративне правопорушення в разі подальшого закриття справи у зв’язку з відсутністю складу правопорушення); 
  • корпоративних спорах (щодо правової природи рішень загальних зборів учасників товариств); 
  • спорах, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності (щодо початку перебігу п’ятирічного строку безперервного невикористання торговельної марки як підстави для дострокового припинення дії свідоцтва на неї).
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати