13 листопада 2020, 10:43

Укріпити систему антикорупційних органів можливо шляхом приведення законодавства у відповідність до Конституції, - КСУ

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Конституційний Суд прокоментував заяву представник Президента України у Конституційному Суді України Федора Веніславського щодо начебто наявності Рішення КСУ від 27.10.2020 року № 13-р/2020 в Офісі Президента вже 27 жовтня, тобто в день його ухвалення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ: Прикриваючись рішенням Конституційного Суду, НАЗК самоусувається від виконання своїх повноважень".

"11 листопада 2020 року представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський в інтерв’ю одному із засобів масової інформації в черговий раз коментуючи Рішення КСУ від 27.10.2020 року № 13-р/2020 та його роботу в цілому, серед іншого, заявив, що текст зазначеного рішення Конституційного Суду України був в Офісі Президента вже 27 жовтня, тобто в день його ухвалення. Також він зазначив, що "з боку Конституційного Суду України йде системний наступ на всю систему антикорупційних органів". Не оминув він своєю увагою також стан здоров’я суддів Конституційного Суду України та працівників Секретаріату Суду", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що проаналізувавши низку публікацій та заяв пана Веніславського стає очевидним, що він поширює лише свої особисті міркування щодо рішення КСУ, питань його майбутньої роботи та подальшої долі суддів в цілому. Більше того, зафіксовані візити Федора Веніславського до КСУ, які не пов’язані з виконанням представництва Президента в КСУ, його спілкування з окремими суддями можуть свідчити про незаконний вплив на них з метою блокування розгляду справ, що є категорично недопустимим. У КСУ припустили, що все це може бути пов’язане з його політичною діяльністю, оскільки зазначені дії не входять до його безпосередніх повноважень як представника Президента в КСУ.

"З огляду на викладене, Конституційний Суд України звертається до представника Президента у КСУ повідомити яким чином та хто в порушення вимог чинного законодавства передав Офісу Президента текст рішення Конституційного Суду України ще до його офіційного оприлюднення на офіційному вебсайті Суду", - звернули увагу.

У КСУ повідомили, що наразі в Конституційному Суді України зафіксовано окремі попередні діагностування захворювання на COVID-19 декількох суддів.

У зв’язку з цим, з метою недопущення поширення захворювання судді працюють у дистанційному режимі. Жодних судових засідань за участі суддів, у яких діагностовано захворювання чи його ознаки, не відбувалося.

Також у КСУ звернули увагу, що не лише представник Президента в Конституційному Суді намагається дискредитувати роботу Суду. Очевидним є те, що Голова НАЗК Олександр Новіков веде інформаційну війну з метою приховати свої неправомірні дії щодо виконання рішення Конституційного Суду  України та запобігти юридичній відповідальності за це.

Читайте також: "КСУ: НАЗК закриває провадження у справі Тупицького для уникнення відповідальності за свої незаконні дії".

Зважаючи на викладене, Конституційний Суд України в подальшому утримається від реагування на поширення подібної інформації з боку зазначених осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати