"Національне агентство з питань запобігання корупції направило клопотання до суду про закриття провадження у справі Голови Конституційного Суду України з метою уникнення юридичної відповідальності за свої незаконні дії", - відповідну заяву містить повідомлення, розміщене на сайті КСУ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "КСУ спростовує неправдиву інформацію щодо рішення про е-декларування"
Так, у повідомленні йдеться про те, що 11 листопада 2020 року на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції розміщено "чергову викривлену інформацію" стосовно діяльності Конституційного Суду України, у тому числі й Голови Конституційного Суду України. Згідно з нею, НАЗК направило до судів клопотання про закриття проваджень у 62 справах, де в одній із фігурантів зазначений Голова КСУ Олександр Тупицький. Разом з тим, НАЗК не вказало, що це провадження стосується не протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією стосовно Голови Конституційного Суду України, який, як зазначається, ніколи не складався, а саме позову Олександра Тупицького до НАЗК щодо незаконності дій його посадових осіб та спростування поширеної ними неправдивої інформації.
"Власне з метою уникнення юридичної відповідальності за свої дії Національне агентство з питань запобігання корупції скерувало вказане клопотання про закриття провадження до суду. Наведене і стало причиною для щоденної інформаційної кампанії з дезінформації про діяльність Конституційного Суду України та його суддів", - акцентується у повідомленні КСУ.
Для донесення громадськості об’єктивної інформації КСУ повідомляє, що жодних протоколів стосовно Голови Конституційного Суду України Національне агентство з питань запобігання корупції не складало та не вручало, як це передбачено чинним законодавством. Позиція суддів Конституційного Суду України полягає в тому, щоб уже складені НАЗК стосовно них протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, суди розглядали по суті. Це дасть змогу в законний спосіб довести неправомірність дій Національного агентства з питань запобігання корупції.
Нагадаємо, У КСУ закликали надавати суспільству об’єктивну та правдиву інформацію.