15 вересня 2020, 10:20

Угода між ЄС і Китаєм забезпечить захист продуктів з вказівкою географічного зазначення

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Євросоюз підписав угоду з Китаєм про взаємну охорону 100 європейських географічних зазначень і 100 китайських вказівок проти підробки і незаконного присвоєння прав, - пише Wiadomościhandlowe.pl. Серед 100 європейських продуктів - Polska Vodka - польська горілка, повідомляє Європейський Союз.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Члени ВРП зустрілися з представниками Венеційської комісії: що обговорювали?"

Ця угода, вперше укладена в листопаді 2019 року, має принести обопільну комерційну вигоду, а також наблизити гарантовано високу якість продукції до споживачів з обох сторін.  Це відображає заява ЄС і Китаю про те, що вони будуть дотримуватися зобов'язань, взятих на попередніх самітах ЄС -Китай, і дотримуватися міжнародних правил як основи торгових відносин.

«Європейські географічні зазначення для продуктів відомі своєю якістю і різноманітністю. Важливо захистити їх на рівні ЄС та на глобальному рівні, щоб гарантувати їхню справжність і захистити свою репутацію. Угода сприятиме цьому, а також зміцнить наші торгові відносини, приносячи користь нашому агропродовольчого сектору та споживачам по обидва боки.» - сказав комісар з сільського  господарства і розвитку сільських районів Януш Войцеховський.

«Я пишаюся тим, що ця угода скоро вступить в силу, підтверджуючи нашу волю до тісної співпраці з нашими глобальними торговими партнерами, такими як Китай.», - додав він.

Як вказує Європейський Союз, китайський ринок має великий потенціал зростання, коли мова йде про продукти харчування і напої з Європи. У 2019 році Китай став третім цільовим ринком для ЄС товарів agri-food на суму 14,5 млрд євро.  Це також другий цільовий ринок (9% від загальної вартості) для експорту ЄС продуктів із захищеними географічними зазначеннями (GI), включаючи вина, агропродовольчі товари і спиртні напої. Крім того, завдяки угоді європейські споживачі зможуть відкрити для себе справжні китайські делікатеси.

«Список географічних зазначень ЄС, які повинні бути захищені в Китаї, включає такі продукти, як: кава, шампанське, фета, ірландський віскі, Münchener Bier, Ouzo, Polska Vodka, Porto, Prosciutto di Parma і Queso Manchego. Серед китайських продуктів в списку є наприклад: Pixian Dou Ban (паста з квасолі Pixian), Anji Bai Cha (білий чай Anji), Panjin Da Mi (рис Паньцзинь) і Anqiu Da Jiang (імбир Anqiu)». - перераховує ЄС в повідомленні.

Як тільки угода буде підписана і схвалено Європейським парламентом, вона буде офіційно прийнята Радою. Вона має вступити в силу на початку 2021 року. Протягом чотирьох років після вступу угоди в силу її сфера дії буде розширена ще на 175 географічних зазначень з обох сторін. Ці назви повинні будуть пройти ту ж процедуру затвердження, що і 100 вже згаданих імен (тобто вони будуть оцінені та опубліковані для коментарів).

Європейські системи якості, що охоплюють 3300 назв, зареєстрованих в якості географічних зазначень, служать охороні конкретних продуктів, щоб просувати їх унікальні характеристики, пов'язані з їх географічним походженням і традиційними спеціальними знаннями.

Охорона в ЄС також охоплює близько 1250 географічних зазначень для продуктів з країн, що не входять в ЄС, завдяки двостороннім угодам, аналогічним угоді з Китаєм. Ці угоди також захищають географічні зазначення ЄС в країнах-партнерах: близько 40 000 об'єктів охорони географічних зазначень по всьому світу.

Ринкова вартість географічних зазначень ЄС становить близько 74,8 млрд євро, з яких 6,8% становлять продукти харчування і напої з ЄС, а їх експорт на суму 16,9 млрд євро становить 15,4% загального експорту продуктів харчування і напоїв ЄС.

Співпраця між ЄС і Китаєм в цій області почалося в 2006 році і призвело до захисту 10 географічних зазначень з обох сторін в 2012 році. Це попередню угоду стало основою нинішньої співпраці.

Нагадаємо, ЄС підтримує розвиток ефективної системи медіації в Україні

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати