14 вересня 2020, 19:03

Члени ВРП зустрілися з представниками Венеційської комісії: що обговорювали?

Прес-служба ВРП

14 вересня 2020 року у Вищій раді правосуддя відбулась онлайн-зустріч із членами та експертами Венеційської комісії, які залучені до підготовки висновку щодо відповідності європейським стандартам президентського законопроєкту № 3711 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП: Міжнародні організації та іноземні громадяни не можуть формувати держоргани України".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

зазначається, що з Головою ВРП Андрієм Овсієнком, заступником Голови ВРП Олексієм Маловацьким та членом ВРП Світланою Шелест зустрілися почесний Президент Венеційської комісії Ганна Сухоцька, доповідачі Венеційської комісії Ніколае Есану та Мартін Кайер, керівник відділу з питань демократичних інституцій та фундаментальних прав Секретаріату Венеційської Комісії Сільвія Грундманн, міжнародний експерт Генерального Директорату Ради Європи з прав людини та верховенства права Герхард Райснер, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Так, Голова ВРП Андрій Овсієнко звернув увагу представників Комісії на те, що законопроект № 3711 по суті не є реформаторським. Передусім він спрямований на розв’язання проблем, які виникли внаслідок ухвалення у жовтні 2019 року Закону України № 193-ІХ. Ключовою з них, за словами Андрія Овсієнка, є порушення одного з основних принципів діяльності державного органу влади - безперервного здійснення ним своїх функцій. "Припинивши повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та визначивши новий порядок її формування, закон не забезпечив безперебійне функціонування ВККСУ. Заручниками цієї ситуації залишаються тисячі суддів, які не завершили проходження процедури кваліфікаційного оцінювання. На сьогодні неможливий конкурсний добір на посади у судах першої інстанції, а особливо на посади в апеляційних судах, з наповненням яких наразі склалася критична ситуація", - пояснив Андрій Овсієнко.

Іншим важливим питанням, яке покликаний вирішити законопроєкт № 3711, є врегулювання діяльності Верховного Суду України, його статусу як юридичної особи та органу державної влади і, відповідно, врегулювання статусу суддів ВСУ.

Андрій Овсієнко вкотре наголосив, що законопроєкт №3711 спрямований на приведення положень законодавства України у відповідність із рішеннями Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та від 11 березня 2020 року № 4-р/2020, а також на удосконалення процедури формування та діяльності органів суддівського врядування.

Крім того, під час зустрічі обговорювались питання щодо підвищення довіри до судової влади, напрямів її реформування. Члени ВРП наголосили, що Висновки ВК і стандарти РЄ мають бути використані як орієнтири для пропонованих законодавчих поправок, потрібних на заміну неконституційним формулюванням Закону № 193-ІХ.

Члени ВРП подякували членам та експертам Венеційської комісії за допомогу у реформуванні судоустрою в Україні та висловили надію на подальшу плідну співпрацю. "Ми сподіваємося на швидкий висновок Комісії щодо законопроєкту № 3711, який сприятиме якнайшвидшому виправленню тих помилок і недоліків, що виникли в процесі реформування судової влади України, дасть можливість Вищій раді правосуддя продовжити процедуру наповнення судів, очищення судової системи та інші важливі процеси, які неможливі без участі повноважної Вищої кваліфікаційної комісії суддів України", – підсумував розмову Голова ВРП Андрій Овсієнко.

Нагадаємо, ВРП підписала Меморандум про співробітництво з ОНУ імені І.І. Мечникова.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати