За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури чотирьом співробітникам структурного підрозділу обласної рятувальної служби було повідомлено про підозру у привласненні майна, а ще двом – за фактами привласнення та розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, які вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суд виніс вирок громадяці, яка добровільно обійняла посаду директора школи на ТОТ".
За даними слідства, в умовах воєнного стану керівник одного з рятувальних загонів спецпризначення Головного управління ДСНС України у Запорізькій області разом із підлеглим йому начальником групи цього підрозділу розробили схему заволодіння майном та коштами державного органу. Для її втілення залучили ще 4-х співробітників служби.
"Учасники групи протягом 9 місяців 2022 року здійснювали документальне оформлення удаваних відряджень вантажних автівок аварійно-рятувального загону. Це дало їм змогу привласнити понад 30 000 л дизеля на понад 1 млн грн. За сприяння організаторів цієї схеми іншим 4-м учасникам групи за цими документами була безпідставно нарахована та виплачена заробітна плата на 1,3 млн грн", – ідеться в повідомленні.
Наразі правоохоронці провели шість санкціонованих обшуків за місцем мешкання підозрюваних. Вилучено гроші, мобільні телефони та інші докази злочинної діяльності.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.