6 червня 2023 року оголошено вирок у кримінальному провадженні по обвинуваченню громадянки України, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 111-1 Кримінального кодексу України (умисні дії, спрямовані на впровадження громадянином України стандартів освіти держави-агресора в учбовому закладі).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На Яворівському полігоні викрили двох військових та медпрацівницю, які працювали на спецслужби рф: деталі"
Про це повідомляє Ленінський районний суд м. Запоріжжя.
Судовий розгляд здійснювався в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченої.
Судом встановлено, що з середини квітня 2022 року громадянка К. свідомо та добровільно прийняла рішення у період воєнного стану перейти на сторону окупаційної влади російської федерації та добровільно погодилась на співпрацю з окупаційною владою російської федерації, прийнявши пропозицію та обійнявши посаду директора школи, розташованій на тимчасово окупованій території у смт Якимівка Мелітопольського району Запорізької області. Тим самим, використовуючи отримані повноваження К. спланувала та організувала освітній процес в очолюваній нею школі у відповідності до вимог законодавства про освіту країни-агресора, а саме федеральний закон «Об образовании в российской федерации». Окрім того, своїми умисними діями, К. повністю виключила з освітнього процесу вимоги до обов’язкових результатів навчання, визначених державними стандартами та освітніми програмами загальної освіти України.
Винуватість обвинуваченої визнано судом доведеною на підставі сукупності досліджених судом доказів та допитом свідків у судовому засіданні.
Суд призначив обвинуваченій максимально можливе покарання в межах санкції частини 3 статті 111-1 КК України у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органах, а також посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у закладах освіти всіх форм власності на п’ятнадцять років. Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту її фактичного затримання.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.