Сьогодні, 27.05.2019 р., на засіданні Погоджувальної ради Верховної Ради України Голова ВРУ Андрій Парубій зазначив, що, на його думку, Парламент має прийняти Виборчий кодекс із відкритими списками.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні хочуть посилити відповідальність за порушення виборчого законодавства".
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.
Як зазначається, Голова ВРУ дав доручення голові Комітету з питань правової політики та правосуддя підготувати до розгляду у другому читанні Виборчий кодекс, щоб з наступного пленарного тижня його міг розглянути Парламент.
Нагадаємо, проектом Виборчого кодексу №3112-1 від 02.10.2015 р. передбачається запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до ВРУ, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Основним завданням законопроекту є створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.
Так, пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів), що вимагає запровадження регіональних виборчих округів, і водночас зберегти стимули до підтримки загальноукраїнського характеру політичних партій, недопущення їх регіоналізації, що може нести "загрозу подальшого поглиблення міжрегіональних конфліктів та дестабілізації ситуації у державі".
Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад, а також міських рад тих міст, у яких кількість виборців перевищує 90.000 осіб; до таких міст належать усі обласні центри, а також декілька інших міст обласного значення. На виборах міських голів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості, що має на меті підвищити рівень суспільної довіри та політичний авторитет міських голів відповідних міст.
Інші виборчі процедури, які потребують новелізації, включають насамперед процедури складання та уточнення списків виборців на основі Державного реєстру виборців.Також суттєвого доопрацювання також потребує законодавче регулювання передвиборної агітації.
Як зазначається у пояснювальній записці, прийняття Кодексу забезпечить цілісне уніфіковане законодавче регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, що сприятиме більш повній реалізації виборчих прав громадян, стабільності виборчого законодавства, дотриманню основних засад демократичних виборів, подальшому утвердженню демократичного режиму в Україні.
Крім цього, пан Парубій зазначив, що ВРУ також має розглянути закон про імпічмент Президента України. "Ми повинні в найближчий період розглянути законопроект про тимчасові слідчі комісії", - сказав він.
Також, за словами Андрія Парубія, цей пленарний тиждень розпочнеться із завершення розгляду проекту Закону "Про внесення зміни до статті 26 Закону України "Про виконавче провадження" щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати авансового внеску для проведення виконавчих дій" (№6447). Водночас у вівторок планується розглянути блок соціальних питань і питань місцевого самоврядування. На цей же день пропонується блок безпекових питань, зокрема про уніфікацію військових звань із званнями НАТО.
На четвер планується блок питань аграрної політики. Також ВРУ має розглянути питання про відставку Прем’єр-міністра України та Кабінету Міністрів України.
Нагадаємо, у Раді зареєстровано законопроект про паспорт громадянина України у формі книжечки.