25 червня відбулася зустріч щодо розробки Комплексної програми парламентської просвіти та мобільного додатка про роботу Верховної Ради України. Програма буде розроблена до кінця 2020 р. та розрахована на школярів, студентів, вчителів і дорослих.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні може з'явитися новий вид відпустки".
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.
За словами експертів, 40% молоді не цікавиться політичними процесами, а в шкільній програмі лише 2 години виділено на вивчення державного устрою. Керівник Апарату ВРУ Вячеслав Штучний зазначив, що надзвичайно важливо інформувати про роботу та функції парламенту.
"Програма допоможе в цікавій та сучасній формі пояснювати специфіку діяльності парламенту. Креативні способи інформування та взаємодії з громадянами притаманні більшості парламентів світу, тому важливо запроваджувати їх в роботі Верховної Ради України", - зазначив Вячеслав Штучний.
Так, фахівець з е-врядування та прозорості роботи парламенту Програми розвитку ООН в Україні Наталія Ватаманюк зауважила, що основне завдання програми - пояснити громадянам як працює парламент, як вони можуть взаємодіяти та впливати на ухвалення рішень, чим займаються народні депутати тощо. Для визначення наповнення програми провели дві стратегічні сесії з вчителями та експертами.
Координаторки освітніх проектів громадської організації "Глобал Офіс" Ірина Горлач і Любов Залюбовська презентували можливі заходи для програми. Зокрема, Комплексна програма передбачає розробку мобільного додатка ВРУ, створення всеукраїнської мережі Парламентських Амбасадорів, запуск оновлених інтерактивних екскурсій (в тому числі з аудіогідом), розробку інтерактивних уроків, позаурочних активностей для школярів (настільні ігри, тиждень Парламенту в школі і т.д.), спеціалізованих активностей для Освітнього центру ВРУ (інтерактивні уроки, квести, онлайн-навчання, дебатні турніри).
Також учасники зустрічі обговорили ідеї щодо форми й наповнення мобільного додатка, який би у простій та розважальній формі пояснював складні теми про парламентаризм.
Нагадаємо, Рада продовжила до 1 січня строк дії закону про зміни щодо забезпечення лікування COVID-19.