26 червня 2020, 10:43

У ВРУ працюють над програмою парламентської просвіти та мобільним додатком

Інформаційне управління Апарату ВРУ

25 червня відбулася зустріч щодо розробки Комплексної програми парламентської просвіти та мобільного додатка про роботу Верховної Ради України. Програма буде розроблена до кінця 2020 р. та розрахована на школярів, студентів, вчителів і дорослих.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні може з'явитися новий вид відпустки".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

За словами експертів, 40% молоді не цікавиться політичними процесами, а в шкільній програмі лише 2 години виділено на вивчення державного устрою. Керівник Апарату ВРУ Вячеслав Штучний зазначив, що надзвичайно важливо інформувати про роботу та функції парламенту.

"Програма допоможе в цікавій та сучасній формі пояснювати специфіку діяльності парламенту. Креативні способи інформування та взаємодії з громадянами притаманні більшості парламентів світу, тому важливо запроваджувати їх в роботі Верховної Ради України", - зазначив Вячеслав Штучний.

Так, фахівець з е-врядування та прозорості роботи парламенту Програми розвитку ООН в Україні Наталія Ватаманюк зауважила, що основне завдання програми - пояснити громадянам як працює парламент, як вони можуть взаємодіяти та впливати на ухвалення рішень, чим займаються народні депутати тощо. Для визначення наповнення програми провели дві стратегічні сесії з вчителями та експертами.

Координаторки освітніх проектів громадської організації "Глобал Офіс" Ірина Горлач і Любов Залюбовська презентували можливі заходи для програми. Зокрема, Комплексна програма передбачає розробку мобільного додатка ВРУ, створення всеукраїнської мережі Парламентських Амбасадорів, запуск оновлених інтерактивних екскурсій (в тому числі з аудіогідом), розробку інтерактивних уроків, позаурочних активностей для школярів (настільні ігри, тиждень Парламенту в школі і т.д.), спеціалізованих активностей для Освітнього центру ВРУ (інтерактивні уроки, квести, онлайн-навчання, дебатні турніри).

Також учасники зустрічі обговорили ідеї щодо форми й наповнення мобільного додатка, який би у простій та розважальній формі пояснював складні теми про парламентаризм.

Нагадаємо, Рада продовжила до 1 січня строк дії закону про зміни щодо забезпечення лікування COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати