10 квітня 2024, 16:03

У Швейцарії жінки 60+ виграли суд щодо змін клімату

Reuters, ITC.ua

Уряд нібито доклав "замало зусиль" для запобігання потеплінню: у Швейцарії жінки 60+ виграли суд щодо змін клімату. Про це повідомило Reuters, пише ITC.ua.

Читайте також: "Як оцінити вплив чужорідних видів на біорізноманіття: Міндовкілля затвердило рекомендації".

У позові, поданому від імені місцевої Асоціації жінок похилого віку, стверджувалось, що уряд Швейцарії робить недостатньо для боротьби зі зміною клімату і це збільшує ризик смерті під час теплових хвиль. Як зазначається, Європейський суд став на сторону жінок, постановивши, що уряд порушує права людей.

Водночас дві інші справи, пов’язані з кліматом, були відхилені з процедурних міркувань. Першу подала група з шести молодиків-португальців проти 32 європейських урядів, а другу – колишній мер французького прибережного міста.

ЗМІ повідомляють, що асоціація, до якої входять жінки віком від 64 років, стверджувала, що бездіяльність їхнього уряду в області клімату створює для них ризик смерті під час спеки. Вони також заявили, що їхній вік і стать особливо вразливі до впливу зміни клімату.

У своєму рішенні голова суду Сіофра О’Лірі заявила, що уряд Швейцарії не виконав власних цілей щодо скорочення викидів парникових газів і не спромігся встановити національний вуглецевий бюджет: "Очевидно, що майбутні покоління будуть нести все більший тягар наслідків нинішніх невдач і упущень у боротьбі зі зміною клімату".

Одна з лідерок Асоціації, Розмарі Відлер-Валті, сказала, що їй важко усвідомити всю повноту рішення: "Ми постійно запитуємо наших юристів: "Це правильно?". А вони відповідають: "Це найбільше, що ви могли отримати. Найбільша перемога з можливих".

Як зазначається, Федеральне управління юстиції Швейцарії, яке представляло уряд в суді, взяло до відома його рішення.

Крім цього, ЗМІ зазначили, що нинішній вердикт також може вплинути на майбутні рішення Страсбурзького суду, який призупинив шість інших кліматичних справ. Серед них позов проти уряду Норвегії, який стверджує, що той порушив права людини, видавши нові ліцензії на розвідку нафти та газу в Баренцевому морі після 2035 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати