20 березня 2024, 17:34

Як оцінити вплив чужорідних видів на біорізноманіття: Міндовкілля затвердило рекомендації

Пресслужба Міндовкілля

Міжвідомча робоча група при Міндовкіллі, створена за дорученням міністра Руслана Стрільця та задля реалізації Стратегії біобезпеки та біологічного захисту на 2022-2025 роки, напрацювала методичні рекомендації для оцінки впливу чужорідних видів рослин та тварин на біорізноманіття. Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реєстрація даних про викиди та перенесення забруднюючих речовин: Міндовкілля затвердило рекомендації".

Разом із Міндовкілля та Командою відновлення і підтримки реформ при Міндовкілля, над документом працювали понад 50 експертів. Серед яких представники органів виконавчої влади та провідні фахівці-біологи з наукових інститутів Національної академії наук України.

Руслан Стрілець вказав, що врегулювання питання поводження з чужорідними видами є важливим кроком у процесі гармонізації національного законодавства до актів Європейського Союзу і, відповідно, входження України до ЄС. Документ стане основою для регулювання та мінімізації ризиків, пов’язаних з поширенням таких видів у природних екосистемах.

За даними Міжурядової платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг, через інвазійні види відбувається 60% вимирань рослин і тварин у світі. Щорічно людству це коштує понад 400 мільярдів доларів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати