Колегія Апеляційної палати ІР офісу визнала обʼємну (тривимірну) торговельну марку у вигляді мініфігурки добре відомою в Україні. Таким було рішення за результатами розгляду заяви від ЛЕГО Джуріс А/С (DK), вказали в IP офісі.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Мінцифри запускає центр передового досвіду з розробки та інтеграції ШІ".
Як зазначається, ця тривимірна мініфігурка – частинка конструкторів LEGO, створена у 1978 році та впізнавана багатьма поколіннями.
Вона являє собою мініатюрне відтворення людини з характерним задумом форми та виконання.
Мініфігурка від LEGO пропонується до продажу окремо в межах тематичної колекційної лінійки Minifigures і є частиною наборів конструкторів LEGO різних тематичних серій. Мініфігурка від LEGO зʼявилася на світ у 1978 році, а вже за рік компанія отримала патент США (US Des.253,711) на дизайн мініфігурки, який зберігся без змін дотепер.
В IP офісі вказали, що станом на 2006 рік було створено понад 4 млрд одиниць мініфігурки LEGO, а у 2023 році їх кількість сягнула 7,8 млрд. Популярність цієї мініфігурки також значно зросла завдяки її використанню у графічному інтерфейсі та піктограмі мобільних додатків: LEGO Life (кількість користувачів – понад 10 млн осіб) та LEGO Digital Designer (встановлено понад 70 млн разів).
Як зазначено в рішенні Апеляційної палати IP офісу, ця тривимірна ТМ має широку відомість серед українських споживачів та отримала визнання у відповідному секторі суспільства, зокрема, завдяки проєктам, запровадженим в Україні. Серед таких:
- у 2010 році та згодом у 2021 році між Міністерством освіти і науки України та представниками компанії ЛЕГО в Україні було укладено меморандуми про взаєморозуміння щодо впровадження нових методів навчання на основі програми “Лего Ед’юкейшн”, що передбачає використання навчальних іграшкових наборів конструкторів LEGO в освітніх проєктах;
- у лютому 2012 року в Києві була заснована спільнота UkrBricks, яка є частиною офіційної спільноти Амбасодорів ЛЕГО (LEGO Ambassador Network), з метою побудови та розвитку онлайн- і офлайн-зв’язків між шанувальниками з різних міст України.
"З 2021 року компанія ЛЕГО розпочала випуск і продаж набору конструкторів за мотивами фільму “Сам удома”. Ідея цього набору була розроблена українцем Олексієм Сторожуком. На момент виходу цей набір був найбільшим серед усіх конструкторів компанії (3955 елементів) та включав п’ять стилізованих Мініфігурок головних героїв: Кевіна, двох бандитів, маму Кевіна – Кейт, а також лячного сусіда Марлі з лопатою", – йдеться в повідомленні.
Як визначають, чи є ТМ добре відомою в Україні?
Станом на зараз 181 торговельну марку визнано добре відомими в Україні Апеляційною палатою. Отримати відомості про торговельні марки, визнані добре відомими в Україні, можна у Спеціальній інформаційній системі УКРНОІВІ (СІС). Для такого визначення можуть розглядатися, зокрема, такі фактори:
- ступінь відомості чи визнання торговельної марки у відповідному секторі суспільства;
- тривалість, обсяг та географічний район будь-якого використання торговельної марки;
- тривалість, обсяг та географічний район будь-якого просування торговельної марки, включаючи рекламування чи оприлюднення та представлення на ярмарках чи виставках товарів та/або послуг, щодо яких торговельна марка застосовується;
- тривалість та географічний район будь-яких реєстрацій та/або заявок на реєстрацію торговельної марки за умови, що торговельна марка використовується чи є визнаною;
- свідчення успішного відстоювання прав на торговельну марку, зокрема територія, на якій торговельну марку визнано добре відомою компетентними органами;
- цінність, що асоціюється з торговельною маркою.