04 квітня 2024, 14:18

У Раді пропонують внести зміни до законодавства щодо забезпечення вивчення основ домедичної допомоги

У Верховній Раді України пропонують забезпечити перегляд та актуалізацію освітніх програм для учасників освітнього процесу щодо надання домедичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій та бойових дій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді хочуть внести зміни щодо спрощення участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції".

Так, у Раді зареєстровано законопроєкт №11142 від 02.04.2024 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення вивчення основ домедичної допомоги".

Законопроєктом передбачається внесення змін до законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", до яких пропонується внести норми щодо відображання у стандартах освіти обов’язковості набуття учнями 9-11 класів закладів загальної середньої освіти знань з основ домедичної допомоги.

У пояснювальній записці вказано, що на сьогодні вивчення питань надання домедичної допомоги в закладах загальної середньої освіти у змісті обов’язкових навчальних предметів "Захист України", "Основи здоров’я", "Здоров’я, безпека та добробут", на думку ініціаторів законопроєкту, не є достатнім та має бути виокремлено в окремий обов’язковий навчальний предмет "Домедична допомога", враховуючи запроваджений в країні воєнний стан та довготривалі бойові дії.

"Ба більше, навчання базових правил першої допомоги у старших класах закладів загальної середньої освіти має відбуватись регулярно. Це пов’язано і з пам’яттю м’язів, і з оновленнями рекомендацій з надання домедичної допомоги. Беручи до уваги досвід закордонних країн (США, Велика Британія, Канада тощо), рекомендується повторно проходити навчання по кілька разів протягом певного періоду часу. У такому разі людина, яка, можливо, пройшла навчання, просто поновлює знання. Наприклад, у багатьох штатах в Америці не можна закінчити школу, не отримавши сертифікат серцево-легеневої реанімації. Тому формування здоров’язбережувальних компетентностей з основ домедичної допомоги в учасників освітнього процесу шляхом організації системного навчання дій в умовах надзвичайних ситуацій та бойових дій є вкрай нагальною проблемою, яка потребує вирішення"– йдеться в тексті.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати