18 квітня 2023, 15:31

У Парламенті зареєстрували законопроєкт, який вносить зміни до КПК

Пресслужба Мінцифри

У Парламенті зареєстровано законопроєкт №9211, який вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК) України. Про це повідомила в Telegram пресслужба Мінцифри.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна готова приєднатися до системи електронної товарно-транспортної накладної ЄС: що відомо".

У МІнцифрі зазначили, що напрацювали зміни, які запроваджують збалансовану модель взаємодії держави та бізнесу. Так, ураховуються інтереси обох сторін – компанії продовжать працювати, а робота правоохоронних органів стане прозорішою та відкритішою.

Серед основних змін:

  • заборона вилучення будь-яких предметів без відповідної ухвали суду;
  • у разі вилучення техніки власник отримає право на копіювання інформації. Тобто в компанії залишиться можливість працювати на інших пристроях;
  • адвокати та власники техніки зможуть знімати обшук на відео;
  • слідчий зобов’язаний обґрунтувати в суді приналежність техніки чи електронного пристрою до злочину;
  • під час арешту майна третьої особи прокурор зобов’язаний довести доцільність продовження арешту після закінчення двох місяців;
  • обов’язок прокурора – скасувати арешт майна одночасно з винесенням постанови слідчого про закриття кримінального провадження. Якщо цього не відбулось, то власник може подати скаргу на дії прокурора.

"ІТ-індустрія стала єдиною сферою економіки, яка зростала минулого року. Завдання держави – надати бізнесу підтримку та ефективні інструменти захисту. Неправомірні дії силовиків мають назавжди залишитись у минулому. Це зробить українську юрисдикцію не лише більш комфортною для ведення бізнесу, а й привабливішою для інвесторів", – зазначив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Борняков фб

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати