18 квітня 2023, 12:10

Україна готова приєднатися до системи електронної товарно-транспортної накладної ЄС: що відомо

Пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України

Україна успішно пройшла відбір для участі у пілотному проєкті EU4Digital, який передбачає приєднання до єдиної системи електронної товарно-транспортної накладної Європейського Союзу – е-CMR. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифра разом з Держстатом створюють аналітичну платформу Government BI".

"Протягом минулого року продовжувалася активна робота з впровадження електронної ТТН Україні. Ми маємо підтримку бізнесу в цьому напрямку та наразі тестуємо продукт. Перехід на електронну систему також матиме позитивний економічний ефект – електронні накладні дешевші паперових, та екологічний – відмова від паперових документів сприятиме збереженню довкілля. Перевагою системи е-ТТН в Україні є розробка одразу з урахуванням європейських стандартів обміну даними. Це зробить інтеграцію з європейською системою e-CMR легшою. Вдячні європейським партнерам за підтримку нашої ініціативи щодо приєднання до єдиної системи електронної товарно-транспортної накладної ЄС", сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Анатолій Комірний.

У межах пілоту сформовано робочу групу, завданням якої є:

  • оцінка поточного стану справ з електронним обміном інформацією про вантажні перевезення в Україні;
  • розробка дорожньої карти щодо запуску електронних супроводжувальних документів перевезення вантажів.

Як зазначається, дорожня карта буде розроблена протягом 2023 року на підставі оцінки поточного стану справ, і включатиме план дій щодо інтеграції платформи електронних вантажних перевезень України та ЄС. Зокрема, відповідності е-ТТН стандартам обміну електронною інформацією про вантажні перевезення (eFTI).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати