30 жовтня 2020, 10:11

У НАЗК назвали 5 наслідків скандальних рішень КСУ

Прес-служба НАЗК

Попри тимчасове розблокування Реєстру декларацій механізми антикорупційної відповідальності та підзвітності влади залишаються заблоковані.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент доручив негайно зареєструвати законопроєкт щодо відновлення доброчесності судочинства у КСУ".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

"Сьогодні завдяки ініціативі Президента та Уряду було тимчасово відновлено доступ до Реєстру декларацій та розблоковано проведення спецперевірок. Однак наслідки шкоди, завдані антикорупційній системі, залишаються неймовірними", підкреслили в НАЗК.

Так, через рішення КСУ:

- електронні декларації фактично не можуть бути перевірені;

- звільнено від відповідальності тисячі осіб, які вчинили корупційні правопорушення;

- НАЗК заборонено розглядати заяви про корупцію. Тобто питання викривачів знаходиться під загрозою;

- заборонено притягати до адміністративної та дисциплінарної відповідальності всіх осіб, які вчинили корупційні правопорушення та займають відповідальне та особливо відповідальне становище (судді, прокурори, народні депутати, тощо);

- НАЗК не може перевіряти звіти політичних партій, а отже фінансувати їх.

Читайте також: "Обнулення по-українськи. Навіщо КСУ переорав антикорупційне поле".

"Більше того, фактично було дозволено безкарно "брехати" в деклараціях. Головне, щоб це було на суму більшу, ніж 263 тис. грн", - наголосили в НАЗК.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року на сайті КСУ було опубліковане рішення суду, згідно якого суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. 

У Трансперенсі Інтернешнл Україна прокоментували дане судове рішення, та зазначили, що воно приведе до низки критичних змін — загрози безвізу, не отримання потрібного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду та нівелювання антикорупційної реформи.

На виконання даного рішення суду НАЗК закрило доступ до реєстру декларацій.

У листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної зазначалося, що в ЄС вважають рішення КСУ підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Водночас Ольга Стефанішина прокоментувала, що позбавити українців безвізу з ЄС через рішення КСУ не вдасться.

29 жовтня Володимир Зеленський оголосив про скликання термінового закритого засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці й обороні країни.

На засіданні РНБО Президент України Володимир Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді. 

А в свою чергу на позачерговому засіданні Уряду ухвалено рішення щодо розблокування роботи НАЗК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати