29 жовтня 2020, 21:57

Уряд зобов'язав НАЗК відновити доступ до реєстру е-декларацій

Офіційне інтернет-представництво Президента України

На позачерговому засіданні Уряду, що відбулося за участю Президента України Володимира Зеленського, ухвалили рішення щодо розблокування роботи НАЗК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент доручив негайно зареєструвати законопроєкт щодо відновлення доброчесності судочинства у КСУ".

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на необхідності обговорити реакцію на нові загрози та виклики національній безпеці.

"Йдеться про загрозу антикорупційній реформі та забезпечення повноцінної роботи антикорупційних органів", – сказав він.

Голова Уряду наголосив, що рішення Конституційного Суду, ухвалене 27 жовтня, поставило під загрозу електронне декларування.

"Кабінет Міністрів України за ініціативою Президента України затверджує рішення, яке стане кроком до відновлення повноцінної роботи реєстру декларацій. Уже завтра кожен українець зможе зайти й побачити декларації чиновників і політиків", – констатував Денис Шмигаль.

Як зазначається, розпорядження "Деякі питання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції", розглянуте та ухвалене урядовцями, дасть змогу розблокувати діяльність НАЗК.

Так, згідно з документом, з метою забезпечення належної реалізації закону "Про запобігання корупції" НАЗК має забезпечити відкритий цілодобовий доступ на своєму офіційному веб-сайті до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також НАЗК має забезпечити проведення спеціальних перевірок відповідно до вимог Закону України "Про запобігання корупції".

Читайте також: "Обнулення по-українськи. Навіщо КСУ переорав антикорупційне поле".

Державні органи, органи місцевого самоврядування мають забезпечити доступ Нацагентства до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, зокрема тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, держателями яких вони є. Також вони мають надавати інформацію, серед іншого з обмеженим доступом, за письмовими запитами Національного агентства з питань запобігання корупції.

Нагадаємо, НАЗК закрило доступ до Реєстру декларацій на виконання рішення КСУ.

НАЗК закриває доступ до Реєстру декларацій на виконання рішення КСУ

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати