У Міністерстві юстиції України спростували основні міфи щодо арбітражного керуючого у справах про банкрутство.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Хто може відкривати провадження у справі про банкрутство та скільки триває провадження?".
Про це інформує прес-служба Мін'юсту у Telegram.
Існує думка, що винагорода арбітражного керуючого за виконанням ним повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється за рахунок держави.
Насправді: сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду.
Так, у разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі. Додаткова грошова винагорода арбітражного керуючого визначається в розмірі: 5 відсотків вартості стягнутого на користь боржника майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб; 3 відсотки суми погашених вимог кредиторів.
Також кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого.
Хибна також думка, що інформація про арбітражних керуючих є закрита та доступна тільки державному органу
Насправді: інформація про арбітражних керуючих доступна у Єдиному реєстрі арбітражних керуючих України, що містить, зокрема ПІБ керуючого, номер, стан, дату видачі/зміни свідоцтва, місцезнаходження офісу арбітражного керуючого і засоби зв’язку, дату та номер рішення про притягнення арбітражного керуючого до дисциплінарної відповідальності та вид дисциплінарного стягнення. Доступ до інформації з Єдиного реєстру є безоплатним, здійснюється цілодобово і без обмежень на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України із забезпеченням можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування інформації.
(Для перегляду натисніть на зображення)