20 травня 2020, 14:24

Хто може відкривати провадження у справі про банкрутство та скільки триває провадження?

Прес-служба Мін'юсту

У Міністерстві юстиції України розповіли хто може відкривати провадження у справі про банкрутство та протягом якого строку триває провадження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Мін'юсті продовжують розкривати важливі деталі процедури банкрутства".

Про це інформує прес-служба Мін'юсту у Telegram.

"Існує думка, що боржник у зв’язку із банкрутством ліквідується швидко, достатньо лише відкрити справу про банкрутство", - ідеться у повідомленні.

 Насправді ж Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник. Правочини, вчинені боржником після відкриття провадження у справі про банкрутство або протягом трьох років, що передували відкриттю провадження у справі про банкрутство, можуть бути визнані недійсними господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство. До боржника - юридичної особи може бути застосовано процедуру санації боржника (відновлення платоспроможності) або ліквідації боржника. Відтак, провадження у справі про банкрутство може тривати протягом не одного року.

Хибна також думка, що провадження у справі про банкрутство може бути відкрито лише за заявою боржника.

Але насправді заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається до господарського суду кредитором або боржником. Заява кредитора, зокрема, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника. Кредитори мають право об’єднати свої вимоги до боржника і звернутися до суду з однією спільною заявою.

(Для перегляду натисніть на зображення)

photo_2020-05-20_12-54-24 
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати