В Україні триває єВідновлення – програма відбудови житла, яке пошкоджено і знищено внаслідок російської агресії. Про це повідомила пресслужба Мінвідновлення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Сергій Орлов: Впроваджується новий механізм захисту прав інвесторів у будівництво".
Нижче міністерство надало відповіді на найпоширеніші запитання по програмі за пошкоджене майно.
Як дізнатись, в якому магазині можна витратити кошти?
Кошти з картки єВідновлення можна витратити лише в тих магазинах чи підрядниках, які офіційно долучились до програми. Перелік учасників програми можна знайти на сайті.
Зараз вже понад 4,3 тисячі точок в Україні, де ви можете придбати товари та послуги, щоб відновити своє житло.
Як податись на єВідновлення, якщо у співвласника немає застосунку Дія?
Подати заявку на єВідновлення можна і без Дії на мобільному телефоні. Для цього можна звернутись в ЦНАП чи до нотаріуса. Також можна подати заявку на порталі Дія, де також немає потреби в смартфоні.
Чи всі співвласники пошкодженого майна повинні бути присутніми під час візиту комісії?
Ні. Під час оцінки пошкоджень та заповнення чеклиста представниками комісії місцевої ради обов’язково має бути присутнім той зі співвласників, який подавав заяву на отримання виплати, або його законний представник.
Що буде з грошима на карті єВідновлення, які ви не використали для ремонту?
Термін дії карток єВідновлення по виплатах до 200 тис. грн – 12 місяців. Після завершення цього періоду картки автоматично закриваються, а кошти повертаються в бюджет. Для капітальних ремонтів, де виплата більша за 200 тис., – 18 місяців.
Чи можна отримати виплату єВідновлення, якщо у вас було пошкоджено два об’єкти житла?