29 лютого 2024, 16:46

Сергій Орлов: Впроваджується новий механізм захисту прав інвесторів у будівництво

Пресслужба Мін'юсту

Заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов взяв участь у Першому нотаріальному форумі реформи містобудування, який проводився Нотаріальною палатою України. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відтермінування подання декларацій: хто має подати декларацію за 2023 рік, а хто ні?".

Зокрема, під час заходу було проаналізовано застосування Закону України "Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому", актуальні практичні питання державної реєстрації та вчинення нотаріальних дій.

Сергій Орлов відзначив важливість події для розвитку сфери нерухомості в Україні та окреслив ключові моменти реформи містобудування. За його словами, з прийняттям вищевказаного закону розпочалося впровадження принципово нового механізму захисту прав інвесторів у будівництво: "Ключовим елементом цієї реформи є реєстрація спеціального майнового права на майбутні об’єкти нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це передбачає подання забудовником заяви про реєстрацію через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Заява реєструється автоматично без участі реєстратора. Реєстрація спеціального майнового права дозволяє забудовникам вести бізнес прозоро, а покупцям - захистити інвестиції від недобросовісних гравців".

Він повідомив, що на сьогодні в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва зареєстровано 51 заяву від забудовників. Також розпочато внесення даних для реєстрації спеціального майнового права на понад 80 об’єктів будівництва.

Крім цього, в межах тестування в автоматичному режимі вже зареєстровано 3 об'єкти у Львівській області на 479 майбутніх об’єктів нерухомості. Також наразі ведуться роботи щодо оновлення технічних характеристик та введення в експлуатацію СМП в автоматичному режимі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати