08 квітня 2021, 12:21

У КСУ оскаржують укази Президента, що стосуються відсторонення О. Тупицького

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

До Конституційного Суду України 8 квітня 2021 року надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України деяких Указів Президента України, що стосуються відсторонення від посади О. Тупицького та О. Касмініна.

Мова йде про Укази Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020, та від 26 лютого 2021 року № 79/2021, які стосуються відсторонення від посади судді КСУ О. Тупицького, та «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» від 27 березня 2021 року № 124/2021, який відміняє призначення на посаду суддів КСУ О. Тупицького та О. Касмініна.

Автори клопотання просять визнати оспорювані акти Президента України такими, що не відповідають низці норм Конституції України.

З текстом конституційного подання можна ознайомитися на офіційному вебсайті Суду в рубриці «На розгляді Суду».

Нагадаємо, 29 грудня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

27 березня Глава держави скасував укази колишнього Президента України Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду.

В свою чергу Конституційний Суд України повідомив про скликання спеціального пленарного засідання суду на 12 квітня 2021 року. Згідно з розпорядженням, яке видав О. Тупицький, засідання буде присвячено питанню звільнення суддів О. Тупицького та О. Касмініна з посад суддів КСУ.

5 квітня 2021 року КАС ВС прийняв позовні заяви до розгляду та відкрив провадження у справах за позовами О. Тупицького та О. Касмініна щодо оскарження Указу Президента України, який відмінив їх призначення на посаді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати