24 липня 2020, 12:12

У КСУ оскаржують порядок проведення аукціонів з продажу продажу нафти сирої

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

У КСУ оскаржують положення абзацу третього пункту 51 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна отримає 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Зазначається, що суб’єкт права на конституційне подання – 51 народний депутат України – 24 липня звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати неконституційним положення абзацу третього пункту 51 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу" від 16 жовтня 2014 року № 570 зі змінами.

Так, оспорюваним положенням Порядку передбачено, що продавець виконує свої зобов’язання щодо постачання нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу після надходження коштів від покупця у повному обсязі відповідно до умов договору купівлі-продажу.

Зокрема, автори клопотання вважають, що наведена норма суперечить низці положень Конституції України, "оскільки видавши її, Кабінет Міністрів України вийшов за межі своїх повноважень, врегулювавши підзаконним актом порядок та умови переходу права власності на виставлені на продаж нафту сиру, газовий конденсат та газ скраплений, хоча такі питання мають визначатися виключно законами України". При цьому, на думку народних депутатів України, оспорюваний припис передбачає нерівні конкуретні умови для учасників ринку нафти і газу.

З текстом конституційного подання можна ознайомитися на офіційному вебсайті Суду за посиланням.

З англомовною версією можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, до КСУ надійшло подання щодо конституційності закону про ВАКС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати