Міністерство юстиції України продовжує роботу над усіма чотирма міждержавними справами проти росії, які розглядаються в ЄСПЛ. Про це повідомили в Мін'юсті.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «У Мін'юсті вказали, як зібрати та подати докази для підтвердження факту батьківства».
У міністерстві розповіли про опублікований 14 квітня 2025 року пресреліз ЄСПЛ у справі «Україна проти Росії (ІХ)», що стосується організації росією політичних вбивств у межах так званої «адміністративної практики». З повним текстом пресрелізу можна ознайомитися за посиланням.
Мін'юст також нагадав, що Україна подала цю міждержавну справу у лютому 2021 року. Вона стосується організованими росією низки гучних замахів та замовних вбивств, як на території України, так і в інших країнах.
Уряд України звернувся до ЄСПЛ із проханням визнати факт існування системної політики фізичного усунення осіб, яких російська влада вважає загрозою для свого режиму. Така практика, вказали в міністерстві, є грубим порушенням статті 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод — права на життя.
«Як приклад та доказ існування цієї «адміністративної практики» ми детально описали 24 резонансні випадки замахів та замовних вбивств як громадян України, так й іноземців, що відбувалися на території України, росії, інших держав-членів Ради Європи та за межами Європи впродовж 2003-2020 років», — розповіла уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко.
ЄСПЛ запросив рф надати свої коментарі щодо прийнятності та суті справи.
До справи долучилися Польща та Литва як треті сторони. ЄСПЛ також звернувся до урядів Австрії, Болгарії, Німеччини, Латвії, Чорногорії та Сполученого Королівства з проханням надати інформацію про розслідування конкретних випадків, на які посилається Україна у справі як на приклади системної практики політичних вбивств.