14 квітня 2025, 20:52

Міноборони: Зеленський підписав закон про знижку у 50% на штрафи від ТЦК

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволить наполовину зменшити суму штрафу за неоновлені військово-облікові дані та ухиляння від служби. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Податкові питання мобілізованих ФОП та ветеранів: ДПС запустила «гарячі лінії»".

"Військовослужбовці, які стали на захист країни і не встигли оновити свої дані – звільняються від сплати штрафів. Це справедливо. А для цивільних зʼявиться зручна можливість сплатити штраф зі знижкою 50% у Резерв+. Команда вже над цим працює. Очікуйте влітку", – написала вона.
Черногоренко фб

Однак у картці законопроєкту №12093 про підпис президента поки не зазначено.

(для перегляду натисніть на зображення)

Законопроєкт

Що передбачено документом

Ініціатори законопроєкту зазначали, що впродовж 2024 році понад 6 млн військовозобов’язаних громадян не уточнили свої персональні дані через ЦНАПи або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у районному (міському) ТЦК та СП. Військовозобов’язаним віком від 18 до 60 років, які не оновили свої дані або не перебувають на військовому обліку, загрожує штраф від 17 000 до 25 500 гривень.

Запропоновані зміни, на думку ініціаторів, спростять процедуру розгляду адмінправопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП та нададуть можливість громадянам, які не уточнили дані без поважних причин, сплатити 50% від мінімальної санкції статті (8500 грн) шляхом самостійного ініціювання процесу розгляду справи та накладення стягнення через Електронний кабінет військозобов’язаного, призовника, резервіста. Далі впродовж 10 днів з ухвалення постанови про адміністративне правопорушення потрібно сплатити штраф.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати