19 січня 2021, 10:00

У Києві з’явився Центр консервації предметів археології

Прес-центр Київради

У столиці офіційно з’явився Центр консервації предметів археології. Пріоритетними напрямами роботи нового комунального закладу будуть наукові дослідження й розробка наукової документації археологічних пам’яток Києва. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Понад 32 тисячі порушень благоустрою виявили у столиці за минулий рік".

Про це повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївськийзазначає прес-центр Київради.

"Першочерговим завданням інституції стане опрацювання історичних цінностей, які були знайдені під час археологічних розкопок на Поштовій площі. Робота проводитиметься в тісній співпраці з Інститутом археології НАН України та його Київською експедицією", – розповів Валентин Мондриївський.

Загалом заклад проводитиме заходи з консервації археологічних предметів, експериментальними дослідженнями, розробленням і впровадженням у практику консервації та реставрації археологічних предметів, пам’яток містобудування, архітектури та монументального мистецтва, їх обстеження та дослідження. Важливою складовою роботи стане вивчення, аналіз та застосування досягнень світової науки за профілем Центру, співпраця із вітчизняним та закордонними подібними закладами.

"В Україні немає аналогічних установ та можливостей для здійснення кваліфікованої консервації і музеєфікації археологічних знахідок. Особливо це стосується дерев’яних артефактів. Спеціалісти новоствореного Центру користуватимуться переважно закордонним досвідом. Наше найголовніше завдання – зберегти всі артефакти, знайдені під час археологічних досліджень", – зазначив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк

Нагадаємо, на зміну Kyiv Smart City прийшов Київ Цифровий.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати