05 лютого 2020, 15:26

У ЕВА прокоментували проект із продажу необробленої деревини через Prozorro.Продажі

Європейська Бізнес Асоціація

1 лютого 2020 р. стартував експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реформа третейських судів: магія змін?".

Про це зазначають у ЕВА.

"Європейська Бізнес Асоціація позитивно оцінює бажання державних органів знайти оптимальний механізм реалізації необробленої деревини переробникам, адже після скасування Наказу №42 питання продажу необробленої деревини та контролю за її реалізацією лишалось неврегульованим. Це серед іншого призводило до низки проблем із забезпеченням деревообробних підприємств сировиною.

Безсумнівно, платформа Prozorro - важливий антикорупційний інструмент, завдяки якому вдається наводити лад в державних закупівлях. Водночас треба не забувати, що не для всіх товарів та галузей підходять механізми, які пропонує Prozorro. Зокрема, на переконання експертів Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації, таким товаром є деревина. Крім цього, у експертів Асоціації є декілька важливих застережень щодо змісту проекту", - зазначили в ЕВА.

Представники Асоціації наголошують, що правом брати участь у торгах мають бути наділені виключно реальні виробники. При цьому участь у торгах компаній-трейдерів призведе до здорожчання деревини, оскільки для них лісосировина є матеріалом для перепродажу, тоді як для деревообробників - основою виробництва.

У ЕВА також зазначили, що питання викликає розмір винагороди - 1,5% ціни продажу лота, яка є оплатою послуг з організації та проведення аукціону. Так, необроблена деревина вже впродовж тривалого часу реалізовувалася через систему електронних торгів. При цьому розмір вищезазначеної винагороди коливався в діапазоні від 0,3 до 0,5 відсотків.

Не менш актуальним залишається питання стартової ціни лота (необробленої деревини), яка встановлюється організатором аукціону (постійним лісокористувачем) на базі його собівартості з урахуванням попиту та пропозиції раніше проведених аукціонів та має обов’язково враховувати реальну ситуацію на ринках готової продукції.

Читайте також: "Топ-10 змін щодо оренди державного та комунального майна".

"Наведені фактори можуть сприяти подорожчанню необробленої деревини. При тому, що вже сьогодні вона за більшістю сортиментів є невиправдано дорогою, особливо зважаючи на її якість. Це в свою чергу може мати негативний вплив на деревообробну галузь, адже круглий ліс є основною сировиною для переробників і, як правило, головною складовою собівартості. Більше того, у Порядку проведення проекту відсутня будь-яка відповідальність за недотримання його норм". - заявили в EBA.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати