15 квітня 2025 року Верховна Рада України прийняла в повторному першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури (№12278 доопрацьований). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Верховна Рада продовжила дію воєнного стану".
Законопроєкт спрямований на внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" з метою встановлення умов пенсійного забезпечення за вислугу років, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника працівників прокуратури.
Водночас законопроєкт не змінює положення щодо пенсійного забезпечення прокурорів в частині визначення права на пенсію за вислугу років та обчислення її розміру. Пропонується змінити умови виплати та проведення перерахунків пенсій прокурорам, зокрема:
- виплачувати пенсію за вислугу років прокурорам лише після звільнення особи з органів прокуратури;
- у період роботи на посадах прокурорів, державних службовців, суддів, тим особам, які мають право на призначення пенсії на загальних підставах, виплачується пенсія в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Як зазначається, в період роботи на посадах прокурорів, державних службовців, суддів, тим особам, які не мають право на призначення пенсії на загальних підставах, пенсія не виплачується. Ці обмеження не застосовуються до II осіб з інвалідністю I та груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих ветеранів;
- щорічне з 1 березня проведення перерахунку пенсій на загальних підставах з урахуванням зростання грошових доходів населення в Україні та зростання споживчих цін;
- не передбачається окремих пільгових умов проведення перерахунку призначених пенсій (наприклад, у зв’язку зі зростанням заробітної плати діючих працівників прокуратури) тощо.
Також законопроєкт передбачає, що зміни до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Закону. Крім цього, запропоновано надати Пенсійному фонду України статус центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом.