10 серпня 2020, 15:29

У Департаменті містобудування пояснили, яким має бути відсоток житлової забудови

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Дотримання вимог щодо відсотка забудови важливе для забезпечення комфортних умов життя та безпеки людей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Департаменті містобудування розвіяли міфи про "легалізацію" прибудов до квартири".

Про частку забудови на земельній ділянці для різних будинків розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

"Відсоток житлової забудови на ділянці – який він і для чого потрібен? Кожен з нас хоче жити у комфортних умовах: мати гарний вид з вікна, зону відпочинку біля будинку та місце, де можна припаркувати авто. Щоб забезпечити такі умови для людей, до забудовника застосовується норма щодо відсотку забудови ділянки", - пояснив Юрій Тацій.

Так, відсоток забудови регулюється державними будівельними нормами і залежить від поверховості запланованої будівлі.

Зокрема, згідно з ДБН "Планування та забудова міста" для житлових будинків передбачені певні вимоги щодо відсотку території, який займає фундамент будівлі. Решта території призначається для благоустрою.

Відсоток для будівлі розраховується відносно її поверховості:

- для будинків від 1 до 3 поверхів відсоток забудови складає 50%;

- для будинків від 4 до 5 поверхів - 45%;

- для будинків від 6 до 8 поверхів - 40%;

- для будинків від 9 до 10 поверхів - 35%;

- для всіх будинківвищих 11 поверхів - 30%.

Наразі далеко не всі забудовники виконують цю вимогу, що відображається на якості збудованого житла і перешкоджає самим замовникам будівництва.

"На жаль, не всі забудовники виконують ці умови і ми стикаємось із ситуацією, коли з вікна видно бетонну стіну сусіднього будинку. Сподіваюсь, що колись замовники будівництва все ж зрозуміють, що через недотримання норм можуть постраждати і вони самі, втрачаючи клієнтів, які натомість обирають більш комфортне житло. А архітектори, які проектують будівництва з порушенням правил, будуть втрачати своїх замовників", - зазначив Юрій Тацій.

Актуально:

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати