23 липня 2020, 10:12

Правила будування мансарди: пояснення від Департаменту містобудування та архітектури КМДА

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Будівництво мансарди з порушенням норм може становити небезпеку для жителів будинку та для цілісності сусідніх будівель.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Максим Бахматов повідомив про призупинення своєї діяльності у КМДА під час кампанії".

Про правильне спорудження та облаштування мансарди розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

"Затишна, облаштована для життя мансарда – це дуже зручно, а головне вигідно, адже для збільшення простору всередині будинку не потрібно робити додаткових прибудов. Мансарди перетворюють на спальні, кабінети та дитячі кімнати шляхом їх реконструкції.

Однак нерідко власники будинків зловживають, перебудовуючи свої горища", - написав Юрій Тацій.

Зазначається, що 1 жовтня минулого року почали діяти нові державні будівельні норми, які регулюють спорудження будівель з мансардами. Однак оновленими ДБН нерідко зловживають забудовники.

"Згідно з ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій, норми якого почали діяти 1 жовтня 2019 року садибна забудова не може перевищувати 3-х поверхів без врахування мансарди. Раніше у ДБН для садибного будинку дозволялись 4 поверхи, але з врахуванням цокольного та мансардного поверхів.

На останніх змінах до норми нерідко спекулюють забудовники. Так як поверховість мансарди у нормах не вказана, то будуються двох- трьох- чотириповерхові мансарди. Таким чином забудова вища, ніж дозволяється, однак по факту будівельні норми не порушуються", - пояснив Юрій Тацій.

Зокрема, посадовець сподівається, що уряд попрацює над цими ДБН, а забудовники не будуть спекулювати на недосконалості норм.

"Сподіваюсь, що ДБН все-таки будуть скориговані урядом, і забудовники не зможуть зловживати недосконалістю законодавства.

А зараз замовники будівництва мають розуміти, що будівельні норми створені перш за все заради безпеки будинків, і порушення норм може загрожувати жителям цього дому і сусідніх будинків", - зазначив Юрій Тацій.

Нагадаємо, Департамент транспортної інфраструктури розпочав обстеження паркувальних майданчиків Києва.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати