31 липня 2020, 10:28

У Департаменті містобудування розвіяли міфи про "легалізацію" прибудов до квартири

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Прибудови до квартири не є легальними приміщеннями. Їх неможливо узаконити за порадами "диванних" експертів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Департаменті містобудування розповіли про онлайн-ресурси для забудовників".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник начальника Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

"Нерідко мешканці Києва, бажаючи розширити своє помешкання, читають «диванних» експертів, які розповідають, що легалізувати прибудову квартири можливо. Однак це неправда", - написав Юрій Тацій.  

Посадовець зазначив, що відповідно до визначення нашого законодавства квартира (також нежитлове приміщення) - це виключно внутрішній простір будинку. "Він не може бути зовні і тим більше не може об’єднувати елементи будинку, які не належать до його внутрішнього простору", - зазначив Юрій Тацій. 

Так, посадовець розвінчав кілька міфів про "легалізацію" прибудови. 

Зокрема, Юрій Тацій зазначив, що в інтернеті радять узаконити такий об'єкт будівництва через отримання містобудівних умов та обмежень на будівництво. Це можливо тільки у тому разі, якщо ви є власником ділянки. Тільки тоді це буде вважатись, не як добудова до квартири (приміщення), а як добудова до будинку з зайняттям частини земельної ділянки, навіть якщо немає спирання на неї.

Також інша поширена думка, що самовільно здійснену прибудову можна узаконити через МУО на реконструкцію. Однак Департамент містобудування та архітектури КМДА, розглянувши таку заявку, просто відмовить у наданні містобудів. Тому що квартира (приміщення) за визначенням є замкненим внутрішнім простором, тож і реконструкція можлива тільки всередині.

"Тому обирайте законні методи для облагородження свого помешкання. Наприклад, робіть перепланування всередині квартири, ремонт або реконструкцію в межах приміщення", - радить Юрій Тацій.

Актуально:

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати