14 лютого 2019, 16:22

У 2019 році кількість угод M&A у світі може зменшитися

Палата аудиторів і бухгалтерів України

19-те дослідження EY Global Capital Confidence Barometer (CCB), що проводиться двічі на рік за участю понад 2600 керівників із 45 країн, продемонструвало, що апетит корпорацій до укладання угод M&A згасає.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Чому акціонери воліють сьогодні бачити в аудиторах довірених радників".

Так, на ринкові настрої впливає посилення регуляторної невизначеності та переговори щодо умов торгівлі та митних тарифів, зокрема за умов Brexit та торговельних суперечок між США та Китаєм. 46% респондентів вважають регуляторну та політичну невизначеність найбільшими потенційними перешкодами для укладання угод у 2019 р. Лише 46% опитаних планують угоди зі злиття та поглинання упродовж найближчих 12 місяців - минулого року цей показник становив 56%.

Як зазначається, імперативи та макроекономічні основи ринку M&A не втрачають сили. 90% респондентів очікують поліпшення ситуації на світовому ринку M&A, тоді як 9% передбачають стабільність упродовж наступного року. Більшість керівників (85%) вважають, що перспективи світового економічного зростання поліпшуються, і лише 2% прогнозують, що тимчасова стабільність ринку похитнеться. 2% очікують зниження вартості капіталу.

Водночас усі опитані керівники пильно стежать за результатами переговорів між Великобританією та ЄС. Майже половина респондентів (41%) хотіла б впровадження швейцарської моделі угоди про вільну торгівлю, 22% - надають перевагу канадській моделі. Лише 5% опитаних обрали додатковий референдум щодо членства Британії в ЄС, і трохи більше (6%) вважають найвигіднішою угодою ту, яка базуватиметься на умовах Світової організації торгівлі.

Також зростаючий ризик технологічних змін, геополітична невизначеність та мінливі бажання споживачів спонукають керівників переглядати портфелі частіше. 40% переглядають свої портфелі щопівроку, порівняно з показником у 27% ще шість місяців тому. Це явище найчастіше спостерігається в японських (62%) та китайських (61%) компаніях. Лише 33% опитаних переглядають свої портфелі раз на рік чи рідше, порівняно з 64% півроку тому, причому більшість респондентів базується в США (58%) та Великобританії (43%).

Нагадаємо, екзамен СМА міститиме питання щодо технологій та аналітики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати