13 серпня 2020, 13:39

Топ-5 помилок при заповненні декларації з плати за землю

Офіс великих платників податків ДПС

У Офісі великих платників податків ДПС проаналізували звітність з плати за землю за 2020 рік та виявили найбільш поширені помилки, що призводять до застосування штрафних санкцій, а іноді можуть також слугувати приводом для проведення позапланової перевірки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нововведення Закону №466: особливості оподаткування нерезидентів".

Тож з метою недопущення таких прикрих випадків слід звернути увагу на:

Некоректне зазначення та/або відсутність коду категорії земельних ділянок

Код категорії земельних ділянок має відповідати класифікатору. Тобто у колонці 2, розділу І (арабськими цифрами у форматі XX.XX), слід вказувати код відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель та зазначений в документах, що засвідчують/підтверджують право власності/користування земельними ділянками.

Відсутність та/або невірне зазначення кадастрового номеру

Кадастровий номер земельної ділянки слід вказувати у форматі 0000000000:00:00:0000.

Інформація про площу земельної ділянки

Не допускається заповнення площі землі в колонці 8 та 9 по одному кадастровому номеру (у га та м. кв). Слід зважати на наявність/достовірність інформації про площу земельної ділянки.

Плутанина у розділах декларації

Поширеною помилкою є заповнення невірного розділу декларації, наприклад, коли під час подання податкової звітності з орендної плати платником заповнюється розділ І та навпаки. Така плутанина унеможливлює здійснення аналізу та узагальнення інформації.

Невірний код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ

В окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити, зокрема, код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ (пункт 48.4 статті 48 Кодексу).

Зокрема, обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків.

Так, внаслідок подання декларації з невірно зазначеним кодом КОАТУУ за вказаним кодом виникає об’єкт оподаткування з нарахованими податковими зобов’язаннями, а за кодом КОАТУУ, де фактично знаходиться земельна ділянка, виникає факт неподання або несвоєчасного подання декларації, що спричинить застосовуються штрафних санкцій.

Нагадаємо, затверджено нові форми примірних договорів оренди державного майна.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати