03 квітня 2024, 13:34

Тимчасова держдопомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів: які особливості

Пресслужба Офісу Омбудсмана

Один із батьків не виконує рішення суду про стягнення з нього аліментів. Як наслідок, у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів порушується право дитини на належне утримання та достатній життєвий рівень, необхідний для її здорового зростання, формування стійкості та всебічного розвитку, повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Доступ до правосуддя осіб з інвалідністю: в Раді пропонують новий законопроєкт".

Уповноважений Верховної Ради України Дмитро Лубінець сказав, що якими не були б виклики, що спонукають батьків уникнути відповідальності за дитину, законодавство України чітко визначає абсолютні обов’язки батька й матері піклуватися про неї та утримувати до повноліття.

Водночас задля захисту прав та законних інтересів дітей у законодавстві України передбачений механізм призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, або місце проживання чи перебування їх невідоме, або вони не мають можливості утримувати дитину.

В Офісі Омбудсмана вказали, що тимчасова допомога призначається за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину, органом соціального захисту населення. Механізм передбачає виплати такої допомоги кожні шість місяців, починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

Для призначення тимчасової допомоги необхідно подати такі документи:

- заяву за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Для призначення й розрахунку допомоги до уваги береться не лише матеріальний стан сім’ї, в якій виховується дитина, а й наступні підстави:

- відомості про одного з батьків (платника аліментів) внесені до Єдиного реєстру  боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів

- стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі

- місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

У разі поновлення виплати аліментів один із батьків зобов’язаний у триденний строк письмово повідомити про це органу соціального захисту населення для припинення виплати (перерахунку) раніше призначеної тимчасової допомоги. Для одержання більш детальної інформації щодо розміру та порядку призначення тимчасової державної допомоги варто звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

Якщо права або права дитини порушені органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, необхідно звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел.: (044) 299-74-08.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати